Úvodní stránka akce Mníšecká Alotria 2015

Program v zámecké zahradě 11.00 - 17.30
 

Potvrzené skupiny jsou: 
Alotrium, Bellatores, Reginleif, Rebel, Manus Regis, Golem, Fuente Ovejuna, Vae Victus, Práčata z Týna, Nevers, Saltatores Regina Beatrix, kejklíř Merlin, Ortel, Kordyka. Hudbou dne doprovodí skupina Tempus

 

11.00 začátek programu v zámecké zahradě - seznam skupin a vystoupení připravujeme

17.45 - UZAVŘENÍ ZÁMECKÉ ZAHRADY PRO VEŘEJNOST!!! - příprava na bitvu

 

Program v historickém táboře pod zámkem

  

   V průběhu celého dne budete mít možnost projít se historickým ležením, prohlédnout si zbraně a oděvy velitelů, vojáků i prostého lidu, nebo sledovat markytánky, kterak na ohništi připravují rozličné pokrmy dle dochovaných receptů.

 

Upozorňujeme, že program se může změnit.

 

V zámecké zahradě Vás čeká od 11.00 do 17.00 nepřetržitý sled vystoupení skupin historického šermu, tance, hudby a kejklíře, historické tržiště, dobová lazebna, historické hry pro děti i dospělé. 


Před zámkem se budete moci projít vojenským táborem z období třicetileté války, kde vám jednotlivé skupiny rády předvedou svou výzbroj, včetně mušket a děl i vyšívané či malované prapory jednotek. Zatím co vojáci budou kontrolovat své zbraně a zbroje a probírat bitevní strategii, markytánky budou připravovat pokrmy na ohništi a obvazy pro raněné.


V 18.00 hodin pak bude celý den zakončen vlastní bitvou o zámek Mníšek, kterou slovem doprovodí moderátor Standa Berkovec. Předpokládaný konec bitvy je zhruba v 19.00 hodin. Po závěrečném defilé se všechny císařské i švédské jednotky svorně sesednou k jednomu stolu, aby při historické hostině společně pojedli, popili a vyprávěli o svých hrdinských skutcích.