Úvodní stránka akce Mníšecká Alotria 2015

Vítejte na stránkách historického dne plného šermu a divadla na zámku v Mníšku pod Brdy.

Co mají společného dodnes nevyjasněné vypálení zámku Mníšek pod Brdy švédskými vojsky generála Bannera v roce 1639 a ohořelý prapor neznámé císařské jednotky, ukořistěný Švédy a dodnes zachovalý ve vojenském muzeu ve Stockholmu? Na to se Vám pokusí odpovědět 15 skupin historického šermu ve velmi volné rekonstrukci dobytí zámku Mníšek Švédy, která završí 6. ročník této historické akce. Bitvu o Mníšek pořádá zámek Mníšek pod Brdy a město Mníšek pod Brdy, ve spolupráci se skupinou historického šermu Alotrium a volným šermířským společenstvím Urození rváči.
    
V zámecké zahradě Vás čeká od 11:00 do 17:30 nepřetržitý sled vystoupení skupin historického šermu, tance a kejklířů, historické tržiště, dobová lazebna a řada dalších atrakcí pro děti i dospělé.
 
V 18 hodin pak bude celý den zakončen vlastní bitvou o zámek Mníšek, kterou slovem doprovodí moderátor Standa Berkovec. Tentokrát s podtitulem "Příběh jednoho praporu". Předpokládaný konec bitvy je zhruba v 19 hodin. Po závěrečném defilé se všechny císařské i švédské jednotky svorně sesednou k jednomu stolu, aby při historické hostině společně pojedli, popili a vyprávěli o svých hrdinských skutcích.

 

4. července 2015

Program od 11:00 hodin
Bitva o zámek od 18:00 hodin

Vstupné:

  • dopělí: 90 Kč
  • mládež: 45 Kč
  • děti do výše meče: zdarma
  • pouze bitva: zdarma

 

Učinkující:

Skupiny historického šermu:


​Střelci:


​Taneční skupiny:


​Hudba:

  • Tempus - hudební skupina inspirovaná hudbou Blackmore's Night

    Atlantida:

    Under A Violet Moon (Blackmore's Night cover):


Dále učinkují:

Plakát akce: